2020 m. Balandžio 22 d. Prezidentas Trumpas pasirašė vykdomąjį įsakymą, sustabdantį naujų imigrantų vizų galiojimą 60 dienų. Laikinoji pauzė galios 60 dienų, nes Administracija ir toliau stebės darbo rinką. Šis įsakymas taikomas tik asmenims iš JAV, ieškantiems imigrantų vizų, ir atleidžiamas nuo būtinų darbuotojų, įskaitant medicinos personalą, JAV piliečių sutuoktinius ir vaikus, ginkluotųjų pajėgų narius, teisėsaugos paskirtus asmenis, būsimus JAV piliečių įvaikius. ir būsimiems EB5 investuotojų vizų vartotojams.

 

Remiantis turima informacija, neturėtų būti tikimasi, kad Jungtinių Valstijų pilietybės ir imigracijos tarnybos sustabdys naujų bylų nagrinėjimą – naujų ar dar nagrinėjamų bylų. Vykdomasis įsakymas netaikomas ne imigrantų vizoms, tokioms kaip H1B.

 

Nuo kovo mėnesio JAV konsulatai visame pasaulyje buvo uždaryti. USCIS sustabdė pokalbius ir biometrinį duomenų apdorojimą. Kelionės tarp JAV, Kanados buvo uždarytos, o Vidaus saugumo departamentas ką tik paskelbė, kad JAV, Kanada ir Meksika susitarė pratęsti neesminių kelionių apribojimus dar 30 dienų.

 

Asmenims ir darbuotojams rekomenduojama toliau tęsti savo imigracijos procesus, siekiant sumažinti riziką, kad šie dalykai gali atsilikti. Kadangi padėtis ir toliau kinta, o vykdomajame įsakyme nurodoma, kad artimiausiomis savaitėmis ir mėnesiais prezidentas gali imtis tolesnių tinkamų veiksmų, mes ir toliau teiksime atnaujinimus, kai tik jie bus prieinami.