Apsaugokite save ir savo šeimą nuo COVID-19
Nors šiuo metu nėra duomenų, kad COVID-19 nėščius žmones paveiktų skirtingai nei kitus, mes žinome,kad nėščioms žmonėms didesnė rizika susirgtikitais kvėpavimo takų virusais nei žmonėms, kurie nėranėščios. Todėl, jei esate nėščia, nepamirškite sumažinti savo susirgimo rizikos. Taip pat galite išmokytivaikus kasdienių veiksmų (pvz., Tinkamo rankų plovimo) išlikti sveikiems:
Praktikuokite socialinį atsiribojimą.
- Venkite žmonių, kurie serga arba yra paveikti viruso, ir būkite ne arčiau kaip 6 pėdos nuo žmonių, kurienegyvena jūsų namuose.
Dažnai plaukite rankas.
- Bent 20 sekundžių dažnai plaukite rankas su muilu ir vandeniu (arba padėkite vaikams nusiplautirankas), ypač:
- palietę kitus žmones, įskaitant vaikus;
- palietę paviršius, esančius ne jūsų namuose, arba daiktus, kuriuos įnešėte į namus;
- nuėjus į vonios kambarį ar pakeitus sauskelnes;
- išpūtęs nosį, kosėdamas ar čiaudėdamas;
- sutvarkius nešvarius skalbinius;o prieš valgant ar ruošiant maistą; iro prieš maitinant krūtimi ar gerti pieną.
- Jei muilo ir vandens nėra, naudokite rankomis dezinfekuojamą alkoholį, kurio sudėtyje yra ne mažiaukaip 60% alkoholio.
- Venkite neliesti akių, nosies ir burnos neplautomis rankomis.
Uždenkite kosulį ir čiaudulį.
- Kosulį ir čiaudulį uždenkite audiniu, audinį išmeskite į šiukšlių dėžę ir nusiplaukite rankas. Arba kosulį įalkūnę ir rankas nuvalykite.
Valykite, dezinfekuokite ir skalbkite saugiai.
- Nuvalykite ir dezinfekuokite dažnai paliestus paviršius ir daiktus (pvz., Telefonus, asmeniniuselektroninius prietaisus, nuotolinio valdymo pultus, stalus, stalviršius, šviesos jungiklius, durų rankenėlesir spintelių rankenas).
- Skalbimo priemonės, įskaitant plaunamus įdaryti žaislai. Skalbkite daiktus naudodami šilčiausiątinkamą vandens nustatymo vietą ir, jei įmanoma, visiškai nusausinkite.
Audinių dangos vaikams, tėvams ir kitiems globėjams
Ligų kontrolės centras (CDC) rekomenduoja, kad visi 2 metųir vyresni žmonės nešiojasi audinio veidodangą, dengiančią nosį ir burną, kai yra viešumoje. Dėl uždusimo pavojaus NEGALIMA uždėti kūdikių arjaunesnių nei 2 metų vaikų veido dangos. Audinių veido dangų taip pat neturėtų dėvėti tie, kuriemssunku kvėpuoti, yra be sąmonės, negali judėti ar kitaip negali pašalinti veido dangos be pagalbos.Nešiojama audinio veido danga nepakeičia socialinio atsiribojimo, dažno rankų plovimo ar kitų kasdieniųprevencinių veiksmų-prašome nešioti savo audinio veido dangą, beto, atlikti kitus prevencijosveiksmus. Apsauginis veido apdangalas nėra skirtas apsaugoti jus, dėvėtoją, tačiau tai gali užkirsti keliąviruso plitimui kitiems. Tai ypač svarbu, jei esate užsikrėtęs, bet neturite COVID-19 simptomų.
COVID-19 rizika nėštumometu
Remdamiesi tuo, ką žinome apie COVID-19, manome, kad nėščioms žmonėms kyla tokia pati COVID-19rizika kaip ir suaugusiems, kurie nėra nėščios. Tačiau daug kas liko nežinoma. Mes žinome, kad nėščiomsžmonėms didesnė rizika susirgti sunkiomis ligomis užsikrėtus virusais, panašiais į COVID-19, taip patkitomis virusinėmis kvėpavimo takų infekcijomis, pavyzdžiui, gripu.
Pavojai nėštumui ir kūdikiui
Vis dar nežinoma apie COVID-19 riziką nėštumui ir kūdikiui.
- Tikėtina, kad nėštumo metu COVID-19 gali būtiperduodamas iš motinos. Tačiau po gimimo naujagimisgali būti užkrėstas artimai susisiekęs su užkrėstu asmeniu, įskaitant kūdikio motiną ar kitus globėjus.
- Remiantis ribotomis paskelbtomis ataskaitomis, nedaug kūdikių teigiamai įvertino virusą netrukuspogimimo. Tačiau nežinoma, ar šie kūdikiai virusą užsikrėtė prieš gimdymą, jo metu ar po jo.
- Buvo pranešta apie keletą kitų problemų, tokių kaip neišnešiotas gimdymas, kūdikių, gimusiųmotinoms, kurių COVID-19 testas buvo teigiamas vėlyvojo nėštumo metu. Tačiau nežinome, ar šiosproblemos buvo susijusios su virusu.
Prenatalinė ir pogimdyminė priežiūra sergant COVID-19 pandemija
Nėštumo metu ir po gimdymo svarbu pasirūpinti savimi ir savo kūdikiu.
Nepraleiskite susitikimų prieš gimdymą ar po gimdymo. Jeinerimaujate dėl susitikimo dėl COVID-19,pasitarkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju.
- Jei kyla skubių medicininių klausimų, skambinkite į savo sveikatos priežiūros įstaigą.
- Negalima atidėti greitosios pagalbos dėl COVID-19. Avarijosatveju skambinkite 911 arba eikite į vietinįskubios pagalbos skyrių. Jei nevažiuojate, pakeliui paskambinkite skubios pagalbos skyriui ir paaiškinkite,kad esate nėščia ir esate skubios pagalbos tarnyba.
Vakcinos nėštumo metu ir COVID-19 pandemija
Nors nėra vakcinų, apsaugančių nuo viruso, sukeliančio COVID-19, įprastinės vakcinos yra svarbi jūsųsveikatos apsaugos dalis. Jei esate nėščia, jūs
Coronavirus disease (COVID-19)
Pristatymo vietos per COVID-19 pandemiją
Visada saugiausia gimdyti kūdikį, prižiūrint apmokytiems sveikatos priežiūros specialistams. Jei turiteklausimų apie geriausią vietą jūsų kūdikiui pristatyti, aptarkite juos su savo sveikatos priežiūros paslaugųteikėju.
Jei turite COVID-19, maitinkite krūtimi
- Motinos pienas apsaugo nuodaugelio ligų ir yra geriausias daugelio kūdikių mitybos šaltinis.
- Jūs kartu su savo šeima ir sveikatos priežiūros paslaugų teikėjais turėtumėte nuspręsti, ar ir kaippradėti ar tęsti žindymą.
- Mes tiksliai nežinome, ar motinos, sergančios COVID-19, gali virusą plisti kūdikiams savo motinospiene, tačiau turimi riboti duomenys rodo, kad tai nėra tikėtina.
- Jei sergate COVID-19 ir nusprendėte maitinti krūtimi, krūtimi dėvėkite audinio veido apdangalą irnusiplaukite rankas prieš kiekvieną maitinimą.
- Jei turite COVID-19 ir pasirenkate motinos pieną:
- Naudokite specialų krūties pompą. Išvalykite pompą po kiekvieno naudojimo, išvalydami visas dalis,kurios liečiasi su motinos pienu.
- Ekspresijos metu dėvėkite audinio veido apdangalą ir nusiplaukite rankas priešliesdami bet kuriaspompos ar buteliuko dalis ir prieš išskirdami motinos pieną.
- Jei įmanoma, išreikštą motinos pieną kūdikiui turėtų maitinti sveikas globėjas, neturintis COVID-19,kuriam nėra didelės sunkios ligos nuo COVID-19 rizikos ir kuris gyvenatuose pačiuose namuose.
COVID-19 ir vaikai
Yra dar daug ko sužinoti apie tai, kaip ši liga veikia vaikus. Kai kurie vaikai ir kūdikiai sirgo COVID-19,dauguma ligų sirgo suaugusiaisiais. Kai kuriuose pranešimuose teigiama, kad kūdikiams iki 1 metų irturintiems esminių sveikatos sutrikimų rizika susirgti COVID-19 gali būti didesnė nei kitiems vaikams.
- Vaikams, sergantiems COVID-19, paprastai būdingi lengvi, peršalimo simptomai, tokie kaipkarščiavimas, sloga ir kosulys. Kai kuriems vaikams taip pat pasireiškė vėmimas ir viduriavimas.
- Vaikams, sergantiems tam tikromis pagrindinėmis ligomis, tokiomis kaip lėtinė plaučių liga arbavidutinio sunkumo ar sunkia astma, sunkiomis širdies ligomis ar silpna imunine sistema, gali būti didesnėrizika susirgti sunkiaCOVID-19 liga.
- Avarijos atveju skambinkite 911 arba kreipkitės į vietinį skubios pagalbos skyrių. Skubios pagalbosskyriai turi infekcijų prevencijos planus, kad apsaugotų jus ir jūsų vaiką nuo COVID-19, jei jūsų vaikuireikalinga skubioji pagalba.Negalima atidėti skubios pagalbos vaikui dėl COVID-19.
Veido skydai naujagimiams ir kūdikiams
Nerekomenduojami plastikiniai veido skydeliai naujagimiams ir kūdikiams. Duomenų, patvirtinančiųkūdikių veido skydelių apsaugą nuo COVID-19 ar kitų kvėpavimo takų ligų, nėra. Kūdikio veido skydas galipadidinti staigios kūdikių mirties sindromo (SIDS) arba netyčinio uždusimo ir pasmaugimo riziką.
Apsilankymai ir įprastiniai vaikų vizitai į vakcinas per COVID-19 pandemiją
COVID-19 pandemijos metu vis dar svarbūsįprasti vaikų ir vakcinų vizitai.
Naujagimio vizitai. Idealiu atveju naujagimio vizitai turėtų būti daromi asmeniškai, kad jūsų vaikųsveikatos priežiūros paslaugų teikėjas galėtų patikrinti jūsų kūdikio augimą ir maitinimą, patikrinti, arnėra jūsų kūdikio gelta, įsitikinti, ar buvo atlikti jūsų naujagimio patikrinimo testai, ir atlikti bet kokiuspakartotinius ar tolesnius tyrimus, jei būtina. Vizito į naujagimį metu jūsų vaikų sveikatos priežiūrospaslaugų teikėjas taip pat patikrins, kaip jums ir jūsų kūdikiui sekasi. Naujagimio atrankos testai apimakraujo taško, klausos ir kritinių įgimtų širdies ydų tyrimą.
Sveiko vaiko vizitai.Vaikų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas patikrins jūsų vaiko vystymąsi gerailankydamas vaikus.
Vakcinos vizitai. Vakcinos yra svarbi jūsų vaiko sveikatos palaikymo dalis, ypač jei vaikas jaunesnis nei 2metų. Vakcinos padeda užtikrinti imunitetą prieš susiduriant su potencialiai gyvybei pavojingomisligomis. Nors dar nėra vakcinos, padedančios apsisaugoti nuo COVID-19, vakcinos nuo kitų infekcinių ligųyra svarbios jūsų vaiko sveikatai. Paskambinkite į savo paslaugų teikėjo biurą ir paklauskite apie visusbūsimus susitikimus arba apie tai, kada jūsų vaikas turi būti skiepijamas.
Susitvarkyti su stresu
Pandemijos gali sukelti stresą visiems. Baimė ir nerimas dėl ligos gali užklupti ir sukelti stiprių emocijųtiek suaugusiems, tiek vaikams.Jei sėkmingai susidorosite su stresu, sustiprėsite jūs, jums svarbūsžmonės ir jūsų bendruomenė.
Kalbėkite su vaikais apie pandemiją. Svarbu stengtis išlikti ramiems ir suteikti vaikams teisingą ir tinkamąjų amžių bei raidos lygį atitinkančią informaciją.
Depresija nėštumo metu ir po jo yra dažna ir gali būti gydoma. Pogimdyminė depresija yra depresija, kurigali ištikti kūdikį. Jei manote, kad jus kamuoja depresija, kuo greičiau kreipkitės į gydytoją.