July 22

خلاصه سخنان استاندار دوآین به تاریخ ۲۲ جولای ۲۰۲۰:

از ساعت ۶ عصر روز ۲۳ جولای، قوانین زیر به اجرا درخواهند آمد:

همه افراد بالای ده سال میبایست در شرایط زیر پوشش ماسک داشته باشند:

۱. چنانچه در محیطی سربسته به غیر از محل زندگی خود هستید.

۲. چنانچه منتظر یا در وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس، تاکسی و از این دست میباشید.

۳. قادر به رعایت فاصله اجتماعی نیستید

استثنا این قانون افراد زیر میباشند:

۱. افراد زیر ده سال سن

۲. افرادی که به علت مشکلات تنفسی قادر به استفاده از ماسک نیستند

۳. افرادی که در محیطی سر بسته تنها هستند، مانند دفتر کار شخصی

۴. افرادی که در بارها و رستوران ها نشسته باشند و در حال جابجایی یا حتی در حالت ایستاده نباشند

۴. افرادی که مشغول ورزش باشند

لازم به ذکر است که رعایت فاصله دو متری از همه اشخاص در محیطهای عمومی اجباری است.

 

May 7

 • بیش از 22000 مورد بیمار مبتلا به کووید19 در ایالت (اوهایو) گزارش شده و بیش از 1200 نفر جان خود را از دست داده اند.
 • فرماندار دوآین انتظار دارند، با بازگشایی بنگاه های اقتصادی تعداد افراد مبتلا بیشتر شوند. ساکنین اوهایو با همکاری یکدیگر و با رعایت فاصله اجتماعی و پوشیدن ماسک، پخش شدن بیماری را محدود خواهند کرد. همه افراد میبایست از قوانین و توصیه ها تبعیت کرده و این در حالیست که کسب و کارها باز خواهند بود.

آرایشگاه ها، سالن های ناخن و مراقبت های فردی

 • آرایشگاه ها و اسپاها از 15 می باز خواهند شد.
 • مشتریان میبایست تا رسیدن وقت خود در ماشین منتظر بمانند.
 • تنها مشتریان مجاز به ورود بوده، به استثنای کودکان همراه.
 • هیچ مجله و خوراکی نباید وارد سالن ها شود.
 • ماسک برای مشتریان و سرویس دهندگان اجباری است.
 • سالن ها بین هر قرار میبایست ضدعفونی شوند.
 • قوانین بیشتر را بخوانید در: https://coronavirus.ohio.gov/static/responsible/Personal-Services.pdf

رستوران ها و بارها

مراقبت از کودکان

 • فرماندار دوآین در این مورد روز 12 می توضیحات بیشتر را ارائه خواهند داد.

April 27

27 اپریل 2020

تغییرات بوجود آمده در دستور فرماندار دوآین مبنی بر ماندن در منزل: فرماندار برخی از محدودیت ها در این مورد را منتفی نموده اند.

 1. 1 می 2020: عملیات درمانی اعم از سرویسهای غیرضروری و خدمات دندانپرشکی با برخی مخدودیت ها شامل پوشش ماسک می توانند به فعالیت خود ادامه دهند. همه عملیات پزشکی و جراحی ها میبایست به کار خود ادامه دهند.
 2. 4 می 2020: ساخت و سازها، عملیات پخش و تولید با محدودیت های مشخص می توانند به کار خود باز گردند. کارکنان و مراجعین می بایست از ماسک استفاده کنند. سایر قوانین را بخوانید در: https://coronavirus.ohio.gov/static/responsible/Manufacturing-Distribution-Construction.pdf
 3. 4 می 2020: کسب و کاهایی که در محیط های اداری انجام میشوند، میتوانند دفاتر خود را باز کنند، گرچه کار از خانه همچنان اولویت است. توصیه های بیشتر در: https://coronavirus.ohio.gov/static/responsible/General-Office-Environments.pdf
 4. 12 می 2020: خدمات مصرفی و خرده فروشی ها می توانند به محل کار خود باز گردند. پوشش صورت توسط همه کارمندان و مشتریان الزامی بوده و محدودیت های بیشتر را بخوانید در: https://coronavirus.ohio.gov/static/responsible/Consumer-Retail-Services.pdf

رستوران ها، مراکز مراقبت از کودکان، باشگاه های ورزشی، سالن ها و آرایشگاه ها و سایر کسب و کارهای از این دست همچنان بسته خواهند ماند. تجمعات بیش از 10 نفر ممنوع بوده و می بایست از سفرهای غیرضروری پرهیز نمود.

تغییرات بیشتر در هفته های جاری اعمال خواهد شد و اجازه خواهد داد تا اوهایو به آرامی و امن دوباره بازگشایی شود.

 

April 20

 • دانش آموزان اوهایو برای ادامه سال تحصیلی جاری در مدارس حضور پیدا نکرده و به یادگیری از راه دور ادامه خواهند داد. این درحالیست که برای ترم
 • پاییز تصمیمی گرفته نشده است.
 • رایت اید، مستقر در آدرس 5759 State Road, Parma،‌بسته تست کووید۱۹ شخصی را ارائه می دهد. این تستها به صورت self-swab و drive thru در پارکینگ انجام میشوند. داروسازان رایت اید این تست ها را کنترل خواهند نمود.
 • سایر مکانها به آدرس های 4053 South Main Street in Akron  و  713 North State Street in Girard در روز چهارشنبه ۲۲ اپریل اجرا می شوند. قرارهای ملاقات می توانند هر روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۵ عصر گذاشته شوند. بیشتر بخوانید در:  https://www.projectbaseline.com/study/covid-19/?utm_source=riteaid&utm_medium=covid-19&utm_campaign=website
 • بانکهای غذایی همچنان به کمک احتیاج دارند:

https://www.greaterclevelandfoodbank.org/

https://www.akroncantonfoodbank.org/covid19

April 7

●  دفتر رسیدگی به امور کسب و کارهای کوچک جهت رسیدگی و جهت بخشی به فعالیت ها و تلاشهای مربوط به پشتیبانی کسب و کارهای کوچک ایجاد شده است. این دفتر به عموم مردم جهت پیگیری کمکهای مالی، موضوعات مرتبط با قوانین و از این دست خدماتدهی می کند. به وبسایت زیر مراجعه نمایید:‌ www.coronavirus.Ohio.gov/businesshelp.

●  برای آن دسته از افرادی که در مورد ثبت پرونده بیکاری خود تا کنون موفق به انجام این کار نشده اند، افراد بیشتری برای کمک به مجموعه اضافه شده اند. مزایای مربوطه از روز استحقاق قابل پرداخت بوده و به این منظور میتوانید به آدرس https://jfs.ohio.gov/ مراجعه کنید و بر روی صفحه unemployment کلیک نمایید. ترجمه این صفحه به زبان های مختلف در دسترس است و آن دسته از افراد که به زبان انگلیسی مسلط نیستند می توانند برای کمک با شماره ۶۵۶۲-۶۴۴-۸۷۷-۱ تماس بگیرند.

●  حفظ فاصله اجتماعی اثر خود را نشان داده است. لطفا در منزل بمانید و در مکان های عمومی از ماسک استفاده کنید. نباید به سرعت از آنچه تا کنون انجام داده ایم دست بکشیم، چراکه تعداد افراد بیمار می تواند به سرعت و دوباره به حالت قبل باز گردد. می بایست ظرفیت بیمارستان ها را، برای تمامی آنهایی که به این دست از مراقبت ها – چه برای کرونا و چه سایر خدمات – نیاز دارند، مدیریت کنیم.

●  دپارتمان إصلاحات به دنبال راه هایی برای کاهش جمعیت زندانیان است تا از پخش بیماری کرونا در زندانها جلوگیری کند. تمرکز بر روی افرادی است که  بالای ۶۰ سال داشته و حداقل نیمی از دوره خود را سپری کرده اند و به جرمی جدی مرتکب نشده اند.

April 6

●  افرادی که از ایالات دیگر وارد اوهایو می شوند (شامل ساکنین و دیگر افراد)، می بایست ۱۴ روز خود را در خانه هایشان قرنطینه کنند.

●  توضیحات بیشتر در مورد کسب و کارهایی که در این مدت اجازه فعالیت دارند در وبسایت زیر: https://coronavirus.ohio.gov/businesshelp

●  بروزرسانی در مورد شرکتهایی که در سراسر ایالت به دنبال جذب نیروی کار هستند در وبسایت: https://coronavirus.ohio.gov/businesshelp

●  هفته های پیش رو (بیش از قبل) چالش برانگیز بوده و از همین رو می بایست به تلاش برای حفظ فاصله اجتماعی مبادرت ورزیم و در مکان های عمومی از پوشش ماسک استفاده کنیم. اگر زود از کار (و پذیرش این مسئولیت) دست بکشیم، مشکلات سخت تر از پیش خواهند شد.

  اگر احساس بیماری دارید، لطفا قبلا با پزشک خود و یا یک مرکز درمانی در تماس باشید و از رفتن به مراکز درمانی، مگر در مواقع اضطراری،‌ پرهیز نمایید. اگر مشکل پیش آمده اورژانسی است، لطفا به بیمارستان مراجعه کنید.

April 1

1)       دپارتمان آموزش اوهایو راهنمای منابع آموزش از راه دور را برای والدین، معلمین و کادر درمانی بر روی سایت خود قرار داده تا خانواده ها در این مدت آموزش فرزندان خود را ادامه دهند. به وبسایت زیر مراجعه کنید:

http://education.ohio.gov/getattachment/Topics/Student-Supports/Coronavirus/Remote-Learning-Resource-Guide.pdf

2)     خانواده ها میبایست به موضوعات مرتبط با حفاظت سایبری خود اهمیت (بیشتری) دهند. رمز ورود دستگاه وای فای خود را تغییر دهید و نرم افزار ضدویروس خود را بروزرسانی کنید.

3)    سیستم زندان ها در حال جستجوی راهی برای کاهش جمعیت در زندان ها به علت شیوع ویروس کروناست. تمرکز کنونی بر روی (۱) زنان کم خطری است که باردار بوده و یا اخیرا در زندان وضع حمل کرده اند و (۲) آن دسته از زندانیان بی خطری که مدت زندانی بودن آنها تا ۶۰ روز آینده به انتها می رسد و پیشینه خوبی در این مدت داشته اند. تصمیمات نهایی در این مورد بسته به نظر قضات محلی است.

4)   کسب و کارهای کوچک و موسسات غیر انتفاعی می توانند برای وام اقدام کنند. برخی از وام ها در این مدت و تحت شرایط خاص مشمول بخشودگی خواهند شد.

https://coronavirus.ohio.gov/wps/portal/gov/covid-19/home/resources-for-economic-support

5) به یاد داشته باشید که می توانید برای ثبت رای خود (به صورت غیابی) اقدام نمایید. مهلت این دوره تا ۲۸ اپریل بوده و شما می توانید درخواست خود را در وبسایت زیر ثبت کنید: https://www.ohiosos.gov/elections/voters/

6)    هزاران فرصت شغلی در سراسر اوهایو وجود دارد و اطلاعیه های آنها به صورت روزانه بروزرسانی می شوند. جزییات این خبر در: https://jobsearch.ohio.gov/wps/portal/gov/jobsearch/home

March 30

 • اداره مواد غذائي و دارويي آمريكا اجازه استفاده از دستگاه براي استريليزه كردن ماسك هاي بيمارستاني را به يك كمپاني در كلمبوس در ايالت اوهايو داد. اين دستگاه ميتواند ٨٠،٠٠٠ N-95 ماسك بيمارستاني را در روز استريل كند. در حال حاضر اين دستگاه در شهرهاي نيويورك ، سياتل، و واشينگتن دي سي استفاده ميشود.
 • براي بهتر ارتباط پيدا كردن با شهروندان غير-انگليسي-زبان هم اكنون اطلاعات مربوط به ويروس كرونا (COVID-19) به زبانهاي اسپانيولي، چيني، و سومالي ترجمه و در آدرس اينترنتي: www. Coronavirus.Ohio.gov قابل خواندن ميباشد. همچنين سعي در شامل كردن زبان عربي به اين مجموعه در كار است كه به زودي انجام خواهد شد.
 • همچنين شهروندان ميتوانند كنفرانسهاي مطبوعاتي را  از طريق : www.Ohiochannel.org دنبال كنند با انتخاب زبان دلخواه.
 • فرمان ديگري در ارتباط با تمديد بسته ماندن مدارس از كودكستان تا سال ١٢ دبيرستان تا اول ماه كه صادر شده. تاريخ مذكور دوباره در آن زمان براي تمديد ديگر بررسي خواهد شد.
 • نيروي گارد ملي با افراد بيشتري در ايالت اوهايو به مردم كمك خواهند كرد.
 • انتظار ميرودكه اوج بيماري كرونا در اوهايو در أواسط و يا تا اواخر ماه آوريل باشد، به شرطي كه همه شهروندان كماكان از حضور در جمع خودداري كنند.

چكيده سخنان فرماندار أوهايو

مارچ  ٢٦، ٢٠٢٠

بيماري كرونا-١٩

 • ١- تا بحال ٨٦٧ نفر در أوهايو مبتلا به اين بيماري شناسايي شده اند. ٢٢٣ نفر از مبتلايان به بيمارستان ها منتقل شده و پانزده (١٥) نفر فوت كرده اند. اين بيماري به ٦٠ تا از ٨٨ شهرستان ها (county) در أوهايو سرايت كرده . توجه شود كه هنوز تأخيري بين جواب آزمايشات و ارقام مبتلايان وجود دارد. لذا، تعداد حقيقي مبتلايان بيشتر از ارقام ثبت شده ميباشد.
 • ٢- اطلاعات لازم جهت درخواست كمك براي بيكاري در آدرس زير مهيا ميباشد: چكيده سخنان فرماندار أوهايو http://jfs.ohio.gov/ouio/CoronavirusAndUI.stm متقاضيان ميتوانند ٢٤ ساعته، در هر روز هفته تقاضاي كمك بكنند. اگر براي تماس با مسئولان از طريق تلفن إشكالي پيش آمد، هرگونه تغيير در مورد تقاضا ها ميتواند در آينده انجام شود .
 • ٣ – فرماندار De Wine و رئيس نظام پزشكي (Acton) كماكان شهروندان را به حفظ فاصله بين افراد تشويق ميكنند. اين عمل به كم كردن ابتلا به اين بيماري و مرگ و مير ناشي از آن در اوهايو كمك ميكند.

چكيده رهنمود هاي فرماندار دوآيين در ارتباط ويروس كرونا، مارچ ٢٤، ٢٠٢٠:

 • ١- فرماندار دوآيين دوباره تأكيدي بر “أقامت إلزامي در خانه ها” كرد  كه از مارچ ٢٣ ، ٢٠٢٠ شروع شده.
 • فقط رفت و آمدهاي ضروري ( براي خريد غذا، دارو و أمثال اين قبيل) مجاز ميباشد. فقط كسب و كارهاي ضروري ( آنطوريكه در فرمان تعريف شده اند) ميتوانند در مكان خود به كار ادامه دهند. جزيئات اين فرمان و مدارك مهم مربوط به آن در آدرس اينترنتي زير قابل جستجو هستند :
 • https://coronavirus.ohio.gov/wps/portal/gov/covid-19/
 • ٢- اگر محل كسبي باز ميماند، در صورت سؤال مسئولان بازپرس، صاحب آن بايد بتواند توضيحي در ارتباط با سازگاري باز ماندن محل كسب با فرمان داده شده را داشته باشد. مطمئن باشيد كه محل كسب مورد نظر بايد شامل تعريف “ضروري” بشود.  داشتن جوار براي اين منظور ضروري نيست.
 • ٣- براي كسبه و محل كإرهايي كه باز ميمانند، تضمين ايجاد محل كار سالم براي كارمندان و كارگران إلزامي است.
 • ٤- سازمانهاي قرض دهنده پول ( بانك ها و اتحايه هاي اعتباري) باز ميمانند و بكار خود ادامه ميدهند، ولي بيشتر ورودي هاي اوليه پوشيده آنها بسته خواهند بود. در صورت عدم پرداخت قسط خانه، يك مهلت قانوني ٦٠ روزه براي عدم تصرف قانوني محل أقامت توسط بانك ها داده شده است.اگر كمكي در اين مورد لازم، و يا اگر  سؤالي داريد، با سازماني كه به شما قرض داده تماس بگيريد
 • ٥ – در ايالت أوهايو تا كنون ٥٦٤ مورد ابتلا به مرض كرونا و تعداد ٨ تلفات گزارش شده، اين در حالي است كه جواب همه آزمايشات افراد ديگر هنوز منتشر نشده.
 • سن بيماران از نوزاد تا ٩٥ سال ميباشد. ١٦٪؜ مريضها از كارمندان و كارگران مراكز درماني هستند.
 • فرماندار دوباره تاكيد نظر بر اين نكته ميكند كه سلامت دراز مدت اقتصادي ما بستگي به اين دارد كه همگي ما “أقامت الزامي در خانه ها” را براي كارها ي و محل هاي كسب غير ضروري رعايت كنيم.