Biden-Harris yönetimi, PPP’yi en küçük işletmelere ve önceki yardım çabalarında geride kalanlara daha fazla hedeflemek için birkaç reform duyuruyor.   

Özellikle:  

 • Küçük işletmeler için son başvuru tarihi 31 Mayıs’tır. Yasa ayrıca kredilerin yetkisini 30 Haziran’a kadar uzatıyor. 
  • Kredi hesaplaması, kendi işi sahipleri, bağımsız yükleniciler ve serbest meslek sahipleri için revize edildi, böylelikle krediler daha fazla indirim ve düşük ve orta gelirli (LMI) bölgelerde bulunan şahıslar için 1 milyar dolar ayrıldı. 
 • Dolandırıcılık içermeyen ağır suçlara mahkum olmuş küçük işletme sahipleri artık PPP’ye başvurabilirler. 
 • Öğrenci kredi borcu temerrüdü artık PPP’ye başvurmak için bir diskalifiye edici değildir. 
 • ABD vatandaşı olmayan herhangi bir yasal vatandaş, PPP’ye başvurmak için Kişisel 
 • Vergi Mükellefi Kimlik Numarasını (ITIN) kullanabilir. 
  • PPP tüzüğüne göre, tüm yasal ABD sakinlerinin programa erişebileceği açıktır, ancak SBA’nın rehberlik eksikliği, Yeşil Kart sahipleri veya burada vizesi olanlar gibi ITIN sahipleri için erişimde tutarsızlık yaratmıştır. Uygun başvuru sahiplerinin vergilerini ödemek için ITIN’leri kullandıkları için PPP’ye erişimi reddedilemez. 

City Economic Programs

 • Yeni! Vali DeWine Yönetimi, işletmeleri, toplulukları ve aileleri desteklemek için programlar açar.

  Bu programlar, COVID-19 krizi sırasında işletmelere ve bireylere yardımcı olmak için mevcuttur.

  Küçük İşletme Yardım Bağışı

  COVID-19’dan olumsuz etkilenen Ohio işletmelerine rahatlama sağlamak için tasarlandı. Vali Mike DeWine, Ohio Eyaleti tarafından federal CARES Yasası’ndan alınan 125 milyon dolara varan fonları, mevcut krizde onlara yardımcı olmak için küçük işletmelere 10.000 dolarlık hibe sağlamak için ayırdı. 2 Kasım 2020’de başvuruları kabul etmeye başlayacak olan program, Ohio Kalkınma Hizmetleri Ajansı tarafından yönetilecek.

  Nasıl başvurulacağı hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklayınız.
  Küçük İşletme Yardım Bağışı PDF dosyasını indirin.

  Bar ve Restoran Yardım Fonu

  Ohio’nun şirket içi likör izni sahiplerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Vali Mike DeWine, COVID-19 salgını sırasında yaşanan finansal zorluklarda kendilerine yardımcı olmak için şirket içi likör izni sahiplerine 2.500 dolarlık yardım ödemesi sağlamak için Ohio Eyaleti tarafından federal CARES Yasası’ndan alınan 37.5 milyon dolarlık fon ayırdı. Bu izin sahipleri, alkollü içki izinlerini tam olarak kullanamadı ve işleri üzerinde etkisi oldu. 2 Kasım 2020’de başvuruları kabul etmeye başlayacak olan program, Ohio Kalkınma Hizmetleri Ajansı tarafından yönetilecek.

  Nasıl başvurulacağı hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklayın.

  Konut Yardım Paketi

  2 Kasım 2020‘den itibaren, Ohio eyaleti, yerel Topluluk Eylem Ajansları ile birlikte çalışarak, kira, ipotek ve su ve / veya kanalizasyon faturalarında geride kalan uygun Ohio’luların 1 Nisan 2020’ye kadar geçmiş ödemeleri yakalamasına yardımcı olacak ve 30 Aralık 2020’ye kadar ek yardım sağlayacaktır.Ohio’lular 2 Kasım 2020‘den itibaren yerel Topluluk Eylem Ajansı aracılığıyla yardım başvurusunda bulunabilirler.

  Nasıl başvurulacağı hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklayın.

  Konut Yardım Paketi PDF dosyasını indirin.

 • Kuzeydoğu Ohio Kira Yardımı

Küçük İşletme Yönetimi Güncellemeleri:

Küçük İşletme İdaresi, Covid-19 afet yardım çabalarına yardımcı olmak için yabancı dil bilen başvuru sahiplerinin geçici işçi olarak istihdam edecektir. Evden yapılabilen işler ülke çapında mevcuttur: https://www.sba.gov/page/disaster-response-jobs-sba

Mevcut Pozisyonlar:

 • Avukatlar / Paralegaller – Bar sınav sonuçlarını bekleyen hukuk öğrencilerine açık
 • Müşteri Hizmetleri Temsilcileri – işletme öğrencileri veya finans öğrencileri başvurabilir
 • Kredi Uzmanı
 • Kredi Uzman Asistanı
 • Program Destek Uzmanı

__________________________________________________________________________________________

Uyarı: Ekonomik Afet Kredisi ve Avans için Yeni Şartlar: SBA, ABD tarımsal işletmeleri için sınırlı bir şekilde yeni Ekonomik Afet Kredisi (EIDL) ve EIDL Ön Avans başvurularını kabul etmeye başlayacaktır.

 • Tarımsal işletmeler arasında, gıda ve fiber gıda üretimi, hayvancılık, su ürünleri yetiştiriciliği ve diğer tüm tarım ve tarımla ilgili endüstrilerin yetiştirilmesi ve yetiştirilmesi ile uğraşan işletmeler (Küçük İşletme Yasası’nın (15 USC 647) (b)).
 • SBA, başvurmak isteyen 500 veya daha az çalışanı olan tüm uygun tarımsal işletmeleri, başvuruları için gerekli olan ticari ve finansal belgelerini hazırlamalarını teşvik etmektedir.

Uygun şartları taşıyan tarımsal işletmeler buradan başvuruda bulunabilirler.

__________________________________________________________________________________________

PPP fonları hala mevcut! Buradan borç veren bir kurum seçiniz: https://www.sba.gov/paycheckprotection/find

__________________________________________________________________________________________

Back