1. Szczepionki przeciw COVID-19 są bezpieczne i skuteczne. Szczepionki przeciw COVID-19 dostępne obecnie w Stanach Zjednoczonych były dokładnie przetestowane i mają ponad 94% skuteczności.  
  2. Szczepionki przeciw COVID-19 nie powodują zachorowania na COVID-19. Szczepionki nie zawierają żywego wirusa co oznacza, że nie spowodują zachorowania na COVID-19 oraz nie spowodują, że wynik testu na obecność wirusa COVID-19 będzie dodatni. 
  3. Skala badań klinicznych nad szczepionką przeciw COVID-19 należy do największych w historii. Normalnie, w badaniach uczestniczy około 5 tys. osób. Jeśli chodzi o szczepionkę przeciw COVID-19 było to ponad 30 tys. osób w przypadku Moderny oraz ponad 43 tys. osób w przypadku Pfizer-BioNTech.  
  4. Szczepionki przeciw COVID-19 nie powodują bezpłodności lub poronienia. Nie ma żadnych dowodów na to, że szczepionki przeciw COVID-19 powodują bezpłodność lub zwiększają ryzyko poronienia. 
  5. Badania kliniczne nie wykazały ciężkich skutków ubocznychNajbardziej powszechne skutki uboczne odczuwalne również i w przypadku innych szczepionek to zmęczenie, ból głowy, ból lub zaczerwienienie w miejscu wkłucia oraz ból mięśni lub stawów. 
  6. Szczepionki przeciw COVID-19 nie zmienią Twojego DNA i nie zmodyfikują Twojego genomu. mRNA nie jest w stanie zmodyfikować genom danej osoby.  
  7. Szczepionki nie zawierają mikrochipów i nadajników. Szczepionki nie zawierają mikrochipów, nanochipów, nośników RFID (identyfikacja za pomocą fal radiowych) lub urządzeń, które śledziłyby lub kontrolowały Ciebie w jakikolwiek sposób. 
  8. Szczepionki nie powodują autyzmu. Badania przprowadzane na całym świecie cały czas pokazują, że nie ma żadnego związku pomiędzy autyzmem, a szczepionkami.  

Mike DeWine, Gubernator Stanu Ohio Ohio | Departament Zdrowia coronavirus.ohio.gov/vaccine